w m logo
Instytucja Samorządu
Województwa
Warmińsko-Mazurskiego

 

Baśń gwiazdkowa Marii Zientary-Malewskiej w czarnym teatrze (kl. I-III, 50 min)

 

Bajka o soli Eleka Benedeka w teatrze kamishibai (kl. I-III, 50 min) Nowość
Uczestnicy spotkania podczas zajęć obejrzą spektakl Bajka o soli, poznają niezwykłe właściwości soli oraz sposoby jej wykorzystania. 

 Czy kłopoty mają moc, kiedy jest ich cała moc?" - warsztaty z książką Iwony Chmielewskiej (kl. 0-III, 50 min)
Podczas spotkania uczestnicy poznają książki KłopotMoc kłopotów. Wytwórnik Iwony Chmielewskiej, która stanie sie inspiracją do rozmowy o emocjach i twórczej aktywności. Doświadczając zabawy kształtem, dzieci stworzą autorską pracę plastyczną.

 

Czy nasze słowa mogą być ciepłe i puchate lub kłujące i kolczaste? (kl. I–III, 45 min) 
Zajęcia z elementami bajkoterapii o budowaniu pozytywnych relacji w grupie rówieśniczej w oparciu o Bajkę o Ciepłym i Puchatym.

 

Doświadczanie barw w Czarnej książce kolorów  Meneny Cottin i Rosany Farii (kl. 0-III, 50 min)
Badanie zapachu, smaku i faktury kolorów. Rozmowa o sposobie postrzegania świata przez osoby niewidome.

Dwa ptaszki - opowieść o sile współpracy i współdziałania (kl. I-III, 50 min) Nowość
Opowieść ukazuje wodę jako szanse przetrwania i cenny dar, o który warto wspólnie walczyć. Jak współdziałać? Czemu w pojedynkę trudniej osiągać cele? Jak się nie poddać? Książka będzie inspiracją do rozmowy na temat wody i współdziałania człowieka dla dobra planety. Zajęcia prowadzone są w formie warsztatowej.

 

Dzieje Warmii w podaniach, baśniach i legendach (kl. 0-III, 45 min)
Zajęcia z wykorzystaniem tekstów Marii Zientary-Malewskiej  Jak powstały źródła Łyny i O świętym Jakubie patronie Olsztyna.

Historia o wdzięczności, czyli jak ważne jest dziękowanie  (kl. I-III, 50 min) Nowość
Uczestnicy spotkania zapoznają się z treścią opowiadania Marka Michalaka. Poznają krótką historię Orderu Uśmiechu. Losy bohaterów opowiadania będą inspiracją do rozmowy na temat roli wdzięczności w życiu każdego z nas.

Jogobajka (kl. 0-III, 45 min)
Zajęcia literacko-ruchowe realizowane w oparciu o książkę Filippy Odevall i Karin Lundström Bose stópki. Joga dla dzieci.

 

Kapelusz jak marzenie" (kl. I-III, 60 min)
Warsztaty twórcze prowadzone w oparciu o Kapelusz Pani Wrony Danuty Parlak. Uczestnicy spotkania tworząc dźwiękową przestrzeń lasu, przeniosą się w świat przedstawiony utworu. Uczniowie zainspirowani opowieścią zaprojektują „kapelusz jak marzenie".

 

„Każda droga ma swój początek". O sile przyjaźni i odwadze - Zielony i Nikt Małgorzaty Strzałkowskiej (kl. II - III, 60 min)
Podczas zajęć o charakterze warsztatowym uczniowie zainspirowani opowiescią M. Strzałkowskiej zastanowią się nad sposobami przezwyciężania obaw i leków oraz porozmawiają o wartości przyjaźni.

 

Magia baśni Hansa Christiana Andersena (kl.I-III, 45 min)
Baśń jako tekst odzwierciedlający ponadczasowe doświadczenia człowieka. Przybliżenie postaci H. Ch. Andersena i jego twórczości. Na podstawie tekstu Latający kufer.

 

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) Justyny Bednarek w czarnym teatrze (kl. I-III, 60 min)
Przełożenie wybranych opowiadań na język teatru. W części wrsztatowej spotkania uczniowie tworzą autorską plastyczną wizję kontynuacji spektaklu.

 

O niedźwiedziu, który został prawdziwym żołnierzem (kl. II-III, 50 min)
Historia słynnego Misia Wojtka opowiedziana w oparciu o książkę Łukasza Wierzbickiego Dziadek i niedźwiadek.

 

Plotka (kl. II–III, 45 min) 
Zajęcia o sile wypowiadanych słów w oparciu o Jabłka Pana Peabody’ego Madonny.

 

 Postaw kropkę, a zobaczymy, co się stanie". Warsztaty twórcze inspirowane książką Kropka Petera Reynoldsa (kl. I-III, 70 min)
Spotkanie ma na celu rozwijanie kreatywności uczestników. Historia bohaterki książki zainspiruje uczniów do swobodnej ekspresji twórczej, której efektem będą „kropkowe dzieła”.

Spotkanie z Piaskowym Wilkiem (kl. 0-II, 50 min)
Zajęcia na podst. książki Åsy Lind Raz,dwa, trzy Piaskowy Wilk.

Świat Dzieci z Bullerbyn Astrid Lindgren (kl. II-III, 45 min)
Przybliżenie postaci i twórczości autorki Dzieci z Bullerbyn, głośne czytanie fragmentów utworu oraz rozmowa o świecie przedstawionym powieści.

 

Świat Kopernika - warsztaty z wykorzystaniem książki Katarzyny i Pawła Ziemnickich Droga do gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku Koperniku (kl. II-III, 90 min) XI 2023

Świąteczne spotkania z bajką... (kl. I-III, 60 min) Nowość
Warsztaty wprowadzają uczestników w tematykę Świąt Bożego Narodzenia na podstawie opowiadania Marty Guśniowskiej pt. Wigilia w Domku z Piernika. Tekst będzie inspiracją do rozmowy na temat wartości w życiu człowieka, tego, co jest najważniejsze. Dzieci w części warsztatowej wykonają ozdobę świąteczną.


W labiryncie słów, książek i obrazów. Spacer po bibliotece pełnej tajemnic (kl.0-III, 45 min)

 

Zagadka W kieszonce. Warsztaty twórcze z książką obrazową Iwony Chmielewskiej (kl. 0-II, 65 min)
Uczestnicy spotkania zainspirowani książką W kieszonce Iwony Chmielewskiej stworzą, wg własnego pomysłu, kieszonkę - niespodziankę, która jednocześnie stanie się opowieścią o nich samych.

 

Złość - zajęcia bajkoterapeutyczne (kl. II - III, 45 min)
Zajęcia w oparciu o teksty Brunona Ferrero W krainie smoków i Stanislava Marijanovića Awanturella. Zapobieganie i łagodzenie złości u dzieci.

 

 

Zasady obowiązujące podczas zajęć edukacyjnych

 

Zajęcia są bezpłatne.

 

 

Szczegółowe informacje oraz przyjmowanie zgłoszeń:

Wydział Wspomagania Edukacji,
tel.:
(89) 527-25-86 w. 122

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2024 W-MBP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

Polityka prywatności - RODO