13 maja (poniedziałek) o godz. 12:00  odbędzie się uroczyste zakończenie projektu „Zaczytana Warmia”. Podczas spotkania nastąpi wręczenie certyfikatów oraz otwarcie wystawy prezentującej dokonania dzieci.

Głównym celem przedsięwzięcia, które biblioteka skierowała do szkół podstawowych Olsztyna i powiatu, była promocja czytania wśród dzieci i młodzieży oraz wspieranie nauczycieli w zakresie realizacji tego zadania.

W projekcie wzięło udział 18 placówek, którym W-MBP zapewniła m.in. bogatą bazę książek do wspólnego czytania z uczniami, materiały edukacyjne do wykorzystania podczas lekcji oraz udział w spotkaniach nt. literatury dla młodego odbiorcy.

W ramach realizacji projektu uczniowie wykonywali prace plastyczne tematycznie związane z czytanymi książkami.

Ekspozycję prac dzieci będzie można oglądać w bibliotecznej Galerii Bakałarz do 11 czerwca.

Projekt był realizowany pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Marcina Kuchcińskiego.

marszałek

Aut. zdjęć:  K. Bociek