Serdecznie zapraszamy do skorzystania z propozycji przygotowanych z okazji Tygodnia Bibliotek w dniach 8-15 maja 2024 r. pod hasłem „ Biblioteka - miejsce na czasie".

TYDZIEŃ BEZ KAR dla osób przetrzymujących zbiory biblioteczne

UROCZYSTY  FINAŁ PROJEKTU „ZACZYTANA WARMIA” -
wernisaż wystawy prac uczniów, wręczenie certyfikatu „Zaczytana Warmia” szkołom biorącym udział w projekcie w roku szkolnym 2023/2024  - 13 maja 2024 r.

SPOTKANIE ONLINE pt. "KROPKA dla najmłodszych" - wydarzenie w ramach cyklu „Literatura dla najmłodszych - inspiracje do pracy w przedszkolu -  27 maja 2024 r.

WYSTAWY :  ekspozycja w holu biblioteki  pt. "SAMARYTANIE Z MARKOWEJ. ULMOWIE - Polacy zamordowani przez Niemców za pomoc Żydom", "ALTER EGO" wystawa malarstwa Rafała Sowińskiego w galerii Bakałarz.

INTERAKTYWNA GRA EDUKACYJNA
#Zaprogramuj dobro - gra przygotowana do realizacji zajęć (godziny wychowawczej, informatyki, zajęć bibliotecznych i in.) związanych z tematyką hejtu w internecie w klasach 4-6 szkół podstawowych oraz rodziców dzieci w wieku 10-13 lat.

LITERATURA DZIECIĘCA O CZYTANIU, KSIĄŻKACH I BIBLIOTECE - kolekcja materiałów

TYDZIEŃ BIBLIOTEK Z IBUKIEM LIBRĄ  - dodatkowy dostęp do ok. 1800 książek.

Szczegóły wydarzeń  w aktualnościach.