Zapraszamy nauczycieli i bibliotekarzy do korzystania z interaktywnej gry edukacyjnej pt. „#Zaprogramuj dobro” przygotowanej do realizacji zajęć (godziny wychowawczej, informatyki, zajęć bibliotecznych i in.) związanych z tematyką hejtu w internecie w klasach 4-6 szkół podstawowych.

Gra zawiera fragmenty książki (w wersji audio) Łukasza Wojtasika „Sieciaki. Jest nas więcej", zagadnienia teoretyczne i zadania dla uczniów związane z tematyką hejtu w sieci. Zaproponowany materiał wzbogacają zadania oraz pytania otwarte, które mogą stać się inspiracją do rozmów o konieczności zachowania szacunku w relacjach w Internecie, jak również o sposobach właściwego reagowania w sytuacjach doświadczania hejtu. Gra może być zarówno bazą do przeprowadzenia lekcji (w formule stacjonarnej i zdalnej), jak i materiałem do samodzielnej pracy ucznia.

Nauczycieli zainteresowanych dostępem do gry i kolekcji materiałów prosimy o wypełnienie formularza.