W Miesiącu Bezpiecznego Internetu zapraszamy nauczycieli i bibliotekarzy do korzystania z interaktywnej gry edukacyjnej pt. „Znajdź równowagę w cyfrowym świecie” przygotowanej do realizacji zajęć

(godziny wychowawczej, informatyki, zajęć bibliotecznych i in.) związanych z tematyką bezpieczeństwa w internecie i higieną cyfrową w klasach 4-5 szkół podstawowych.

Gra zawiera fragmenty książki (w wersji audio) Łukasza Wojtasika „Sieciaki. Twarzozmieniacz i Wielka Gala Fejmu", materiał teoretyczny i zadania dla uczniów związane z tematyką bezpieczeństwa w sieci, netykietą oraz higieną cyfrową. Zaproponowany materiał wzbogacają również pytania otwarte, które mogą stać się inspiracją do rozmów o „pozytywnym i bezpiecznym korzystaniu z sieci”.

Gra może być zarówno bazą do przeprowadzenia lekcji (w formule stacjonarnej i zdalnej), jak i materiałem do samodzielnej pracy ucznia.

Nauczycieli zainteresowanych dostępem do gry i kolekcji materiałów prosimy o wypełnienie formularza .