23 lutego (w środę) o godz. 18.00 zapraszamy nauczycieli przedszkoli do udziału w spotkaniu online z Wydawnictwem Literatura zatytułowanym Mądre książki dla najmłodszych.

W programie:

Spotkanie z Wiesławą Jędrzejczyk – Redaktor Naczelną i założycielką Wydawnictwa Literatura oraz z autorkami książek dla dzieci: Niną Lussą i Pauliną Płatkowską.

Problematyka spotkania:

- „Nadzieja ma kolor zielony” – ekologia dla najmłodszych,
- potrzeba przyjaźni,
- ważne pytania,
- rola baśni w wychowaniu.

Czas trwania webinarium: około 60 minut.

Spotkanie odbędzie się w formie zdalnej.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy.

Wiesława Jędrzejczyk

Wiesława Jędrzejczykowa – Redaktor Naczelna i założycielka Wydawnictwa Literatura. Od 30 lat wydaje książki dla dzieci i młodzieży polskich autorów i ilustratorów. Publikacje Wydawnictwa Literatura otrzymały wiele nagród literackich: Edukacja XXI, im. Kornela Makuszyńskiego, Polskiej Sekcji IBBY, im. Leopolda Staffa, Żółtej Ciżemki oraz Książka Przyjazna Dziecku. Wiesława Jędrzejczykowa jest laureatką Nagrody Łódzkie Skrzydła, Nagrody Biblioteki Śląskiej Amicus Librorum oraz Nagrody PTWK „Pegazik”, za konsekwentne promowanie polskich autorów i ilustratorów

Nina Lussa

Nina Lussa – pisarka, podróżniczka, kitesurferka, mama tytułowej Stelli, z którą przemierza świat. Zimą mieszkają w Azji, jesienią
w Afryce, a lato spędzają na Półwyspie Helskim. Nieprzytomnie wierzy, że świat jest piękny, a ludzie mili. Książka o Stelli i Pikusiu jest jej debiutem literackim.

Paulina Płatkowska

Paulina Płatkowska – pisze dla dzieci, młodzieży i dorosłych: bajki, powieści, słuchowiska, felietony, a dla siebie samej – spisuje swoje sny oraz „smaczne powiedzonka” córek. Poza pisaniem książek – czyta je, tłumaczy albo redaguje. Hoduje pszczoły, uprawia warzywa i kwiaty. Stara się żyć dobrze.

Kontakt: Wydział Wspomagania Edukacji, tel. 89 527 25 86 wew. 122,