28 lutego 2022 r. (poniedziałek) w godzinach 10.00 - 13.15 zapraszamy dyrektorów, nauczycieli bibliotekarzy szkolnych oraz wszystkich zainteresowanych na seminarium online  Instytutu Badań Edukacyjnych  "ZINTEGROWANA STRATEGIA UMIEJĘTNOŚCI 2030 - KIERUNEK DLA EDUKACJI".

Cel seminarium: Zaprezentowanie genezy, założeń, logiki, struktury Zintegrowanej Strategii Umiejętności 2030. W trakcie seminarium szczególny nacisk zostanie położony na zapisy kluczowe z punktu widzenia kadr uczących – nauczycieli – w edukacji formalnej szkół i placówek oświatowych. Przedmiotem prezentacji będzie także monitorowanie i wdrażanie Zintegrowanej Strategii Umiejętności 2030.

Znajomość ZSU 2030 jest ważna dla środowiska oświatowego z powodu ujęcia jej w jednym z punktów podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022 – „Wdrażanie Zintegrowanej Strategii Umiejętności – rozwój umiejętności zawodowych w edukacji formalnej i pozaformalnej, w tym uczeniu się dorosłych”.

Prowadzące seminarium:
dr Monika Staszewicz, Instytut Badań Edukacyjnych
dr Dominika Walczak, Instytut Badań Edukacyjnych

Spotkanie odbędzie się w formie zdalnej. Zapisy przez formularz zgłoszeniowy.

PROGRAM

10:00 - 10:15   Otwarcie seminarium  – dr Monika Staszewicz, Instytut Badań Edukacyjnych,  Dyrektor Sylwia Czacharowska, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Olsztynie

CZĘŚĆ I. ZINTEGROWANA STRATEGIA UMIEJĘTNOŚCI 2030 JAKO POLITYKA PUBLICZNA

10:15 - 11:15  Zintegrowana Strategia Umiejętności 2030 - geneza, logika, struktura  dr Monika Staszewicz, Instytut Badań Edukacyjnych,  dr Dominika Walczak, Instytut Badań Edukacyjnych