W Noc Bibliotek 9 października (sobota) 2021 o godz. 17.00 zapraszamy bibliotekarzy, nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych na spotkanie online poświęcone idei upowszechniania czytania

oraz działaniom rozwijającym zainteresowania czytelnicze dzieci i młodzieży. Podczas spotkania Maria Deskur, prezeska Fundacji Powszechnego Czytania, przybliży publikację „Supermoc książek” oraz zaprezentuje projekty wspierające czytelnictwo kierowane do szkół, przedszkoli i bibliotek publicznych.

Maria Deskur - prezeska Fundacji Powszechnego Czytania, wieloletnia szefowa wydawnictwa Egmont, autorka pomysłu i współtwórczyni sukcesu brandu „Basia”. Inicjatorka słynnej serii „Czytam sobie”, ekspertka ds. badań nad wpływem czytania na rozwój i metodologii upowszechniania czytania. Szefowa Wydawnictwa Słowne.