w m logo
Instytucja Samorządu
Województwa
Warmińsko-Mazurskiego

1. Jak zachęcić dzieci do czytania (szkoła podstawowa)

Dlaczego rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci jest ważne? Fazy rozwoju zainteresowań czytelniczych. Przybliżenie wybranych form i metod zachęcania do czytania. Zalety głośnego czytania dziecku. Prezentacja fragmentów zajęć „Magia baśni Hansa Christiana Andersena”. Lapbook jako pomoc dydaktyczna i sposób zachęcenia do czytania. Dobra rozmowa o książce zaproszeniem do pogłębionego rozumienia tekstu.

 

 2. Odkrywanie świata literaturą. Edukacyjne propozycje rynku wydawniczego skierowane do dzieci w wieku wczesnoszkolnym

Spotkanie skierowane do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, bibliotekarzy i nauczycieli pracujących w świetlicy. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane publikacje książkowe inspirujące do samodzielnego poszerzania własnych zainteresowań, pogłębiające wiedzę na temat świata, przybliżające ciekawe postaci, ułatwiające zrozumienie sztuki, muzyki i literatury, które można wykorzystać w procesie nauczania, jak i polecić dzieciom do samodzielnej lektury.

 

 

Działania prowadzone w ramach kompleksowego wspomagania szkół są bezpłatne

w obrębie Olsztyna i powiatu olsztyńskiego.

Kontakt: Maria Wiśniewska, tel. 89 527 39 41 w. 103, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2023 W-MBP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

Polityka prywatności - RODO