Zapraszamy mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego do udziału w akcji fotograficznej NieboLema związanej z obchodami setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema.

Zrób zdjęcie z niebem i zobacz swoją pracę w serwisach W-M BP i Gazety Olsztyńskiej.

Z powodu dużego zaintersowania nasza akcją przedłużamy czas jej trwania do końca listopada.

Zapraszamy do zabawy!

Szczegóły wydarzenia

Zdjęcia nadesłane w ramach akcji:

(galeria zdjęć aktualizowana na bieżąco)

0,1,0,0,0,30,10,10,0,0,0,10,0,1
"Na szczyt można wejść, ale wszystkie drogi ze szczytu prowadzą w dół" (Cyberiada)
"Jesienne słońce nad  Mazurami". Autor: Andrzej Markowski
"Jesienne słońce nad Mazurami". Autor: Andrzej Markowski
"W miarę rozszerzania się naszej wiedzy poznajemy ogrom naszej niewiedzy" (Krótkie zwarcia).
"Olsztyńskie Stare Miasto". Autor: Roman Gierej
Autor: Roman Gierej
"Nie żałuj, nigdy nie żałuj, że mogłeś coś zrobić w życiu, a tego nie zrobiłeś. Nie zrobiłeś, bo nie mogłeś". (Szpital Przemienienia)
Jezioro Ukiel Autor: Jerzy Derewecki
Autor: Roman Gierej
"O tym, że się jest szczęśliwym, wie się dopiero potem, kiedy to minęło. Człowiek żyje zmianą". (Szpital Przemienienia)
Autor: Anna Zarembianka
"Im pełniej człowiek poznaje świat, tym bardziej nieobjęte otwierają się przed nim horyzonty" (Astronauci).
"Magia księżyca: Autor: Zuzanna Kowalska
"Człowiek wyruszył na spotkanie innych światów, innych cywilizacji, nie poznawszy do końca własnych zakamarków, ślepych dróg, studni, zabarykadowanych, ciemnych drzwi" ( Solaris).
Autor: Paulina Kalinowska
"Nigdy nie zadowalać się zrobionym, zawsze iść dalej" (Astronauci).
Autor: Nauczyciel bibliotekarz z Szkoły Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie
"Człowiek musi jeść, pić i ubierać się; reszta jest szaleństwem", (Powrót z gwiazd)
Autor: Wojtisek
0,1,0,0,0,30,10,10,0,0,0,10,0,1
"Kosmos to labirynt zbudowany z labiryntów". (Fiasko)
Słońce nad Olsztynem. Autor: Adam Sawicki
Człowiekowi najbardziej zależy na tym, co nie jest dlań dostępne. (Summa technologiae).
Ełk. Autor: Adam Sawicki
"Jednakowoż wiemy teraz na pewno, że gdy po planetach będą się przechadzali pierwsi wysłannicy Ziemi, inni jej synowie nie o wyprawach takich będą marzyć, lecz o kawałku chleba." (Głos Pana).
Olsztyn. Autor: Anna Zienkiewicz
"Człowiek wyruszył na spotkanie innych światów, innych cywilizacji, nie poznawszy do końca własnych zakamarków, ślepych dróg, studni, zabarykadowanych, ciemnych drzwi." (Solaris)
Olsztyn. Autor: Mariusz Chojnowski
"Książki to były kryształki z utrwaloną treścią. Czytać można je było przy pomocy optonu. Był nawet podobny do książki, ale o jednej, jedynej stronicy między okładkami. Za dotknięciem pojawiały się na niej kolejne karty tekstu." (Powrót z Gwiazd)
Cerkiewnik nad jeziorem Limajno. Autor: Ryszard
Cerkiewnik nad jeziorem Limajno. Autor: Ryszard
"Żadna maszyna nie uczyni człowieka zbytecznym". (Astronauci)
Olsztyn. Autor: Kamil Kuratowski
"Wcale nie chcemy zdobywać kosmosu, chcemy tylko rozszerzyć Ziemię do jego granic" (Solaris)
"Wschód słońca, ul. Kołobrzeska w Olsztynie". Autor: Urszula Wasilewska
Autor: Izabela Piędzia
"Człowiek tym staje się większy, im większe napotyka przeszkody" .(Obłok Magellana)
"Niebo nad Bartoszycami" Autor:  Karolina Węgłowska
"Niebo nad Bartoszycami" Autor: Karolina Węgłowska
"Jak się tak leży godzinami w nocy, to myśleniem można zajść bardzo daleko i w bardzo dziwne strony..." (Solaris)
"Niebiańskie drzewa pod Działdowem" Autor:  Jan Komorowski
"Niebiańskie drzewa pod Działdowem" Autor: Jan Komorowski
"Świat zniewolony do samego dobra jest takim samym przybytkiem niewoli jak świat zniewolony do samego zła." (Dzienniki gwiazdowe).
"Niebo odbijające się w warmińskim jeziorze" Autor: Zbigniew Lewandowski
"Każda cywilizacja w fazie technicznej zaczyna z wolna tonąć w odpadkach ...aż wyprowadzi śmietniska w przestrzeń kosmiczną...umieszcza się je na specjalnie wyosobnionej orbicie. W ten sposób powstaje rosnący pierścień wysypisk, i właśnie po jego obecności można rozpoznać wyższą erę postępu", (Dzienniki gwiazdowe)
"Zamglony wschód słońca w Wejsunach"  Autor:  Mariola Małyska
"Zamglony wschód słońca w Wejsunach" Autor: Mariola Małyska
Jak się tak leży godzinami w nocy, to myśleniem można zajść bardzo daleko i w bardzo dziwne strony, wiesz... (Solaris)
Okolice Iławy. Autor: Karolina Malwińska
"Wcale nie chcemy zdobywać kosmosu, chcemy tylko rozszerzyć Ziemię do jego granic...Nie szukamy nikogo oprócz ludzi. Nie potrzeba nam innych światów. Potrzeba nam luster. Nie wiemy, co począć z innymi światami. Wystarczy ten jeden, a już się nim dławimy." (Solaris)
"Spodek wylądował" (Naglady). Autor: Iwona Cieślak
“Dotychczasowe obserwacje pouczają, że miliony razy człowiek kopał kartofle, ale nie jest wykluczone, że jeden raz na miliard stanie się na odwrót, że kartofel będzie kopał człowieka.”, (Dzienniki gwiazdowe).
Okolice Giżycka. Autor: Katarzyna Milewska
Każde inteligentne stworzenie jest ciekawe – i ta ciekawość popycha je do działania, gdy zdarzy się coś niezrozumiałego... (Opowieści o pilocie Pirxie").
Łuna na skrzyżowaniu Orłowicza i Synów Pułku. Autor: Nikola Drabyk
"Każda bez wyjątku nowa technologia ma awers korzyści i zarazem rewers nowych, nieznanych dotychczas bied" (Bomba megabitowa)
Okolice Biskupca. Autor: Klaudiusz Redzik

Copyright © 2021 W-MBP. Wszelkie prawa zastrzeżone.