Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych województwa warmińsko-mazurskiego do udziału w WOJEWÓDZKIM  KONKURSIE PIĘKNEGO  CZYTANIA  BIBLII.

„Wojewódzkiego Konkursu Pięknego Czytania Biblii”
przeprowadzonego w roku szkolnym 2017/2018
9 kwietnia 2018 roku

W dniu 9 kwietnia 2018 roku odbył się w siedzibie Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Olsztynie „Wojewódzki  Konkurs Pięknego Czytania Biblii”. Organizatorem konkursu był Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie reprezentowany przez panią dr Bożenę Szczurek oraz Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Olsztynie.
Do konkursu przystąpiło 16 zespołów uczniowskich z 13 szkół ponadpodstawowych z województwa warmińsko – mazurskiego. W ramach przesłuchania konkursowego zespoły uczniowskie czytały wybrany przez siebie, jeden z czterech fragmentów Ewangelii wg św. Jana:
J  1, 19 - 39  Świadectwo Jana Chrzciciela
J  3, 1-21      Nikodem