Portale poświęcone bezpieczeństwu w Internecie:

Projekt Saferinternet.pl - projekt, którego celem jest zwiększanie społecznej świadomości na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą najnowsze techniki komunikacji. Wśród podejmowanych działań priorytetem jest edukacja, zarówno dzieci, jak i rodziców, a także podnoszenie kompetencji profesjonalistów w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu.
Kampania Chroń dziecko w sieci" - kampania ma na celu przestrzec rodziców przed konsekwencjami kontaktów dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym ze szkodliwymi treściami w Internecie i wskazać im, jak ograniczyć ryzyko takich kontaktów.
Necio.pl - projekt edukacyjny skierowany do dzieci w wieku 4-6 lat,którego celem jest nauka bezpieczenstwa w Internecie.
Nie zagub dziecka w sieci - kampania realizowana przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z NASK.
Sieciaki.pl - edukacyjny serwis internetowy przeznaczony dla dzieci w wieku 9-11 lat, poświęcony tematyce bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Projekt ma na celu przede wszystkim: edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa w Internecie,promocję bezpiecznych zastosowań sieci, certyfikowanie oraz promocję bezpiecznych stron i serwisów internetowych.
Cybernauci. Kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci - celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli.

Dyżurnet - to zespół ekspertów Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej, działający jako punkt kontaktowy do zgłaszania nielegalnych treści w Internecie, szczególnie związanych z seksualnym wykorzystywaniem dzieci.

Bezpieczne Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - to projekt realizowany przez IAB Polska. Celem projektu jest zorganizowanie akcji informacyjnej dla dzieci i ich rodziców uświadamiającej potencjalne zagrożeniach płynące z sieci. Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Scenariusze zajeć:

Platforma edukacyjna Fundacji Dajmy Dzieciom Siłę - scenariusze zajęć lekcyjnych (dla różnych poziomów kształcenia) dotyczące zagrożeń bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie.
Twoje bezpieczeństwo w Internecie -  scenariusz zajęć dla uczniów klas VII i VIII
Bezpieczne Interneciaki - linki do scenariuszy zajęć dla różnych poziomów kształcenia

ABC bezpieczeństwa w sieci - link do scenariusza zajęć dl uczniów klas IV-VI

Wykład Młodzież w sieci - Mądrzy Cyfrowi

Kursy e-learningowe

Bezpiecznie Tu i Tam - kurs internetowy dla rodziców i profesjonalistów.

SaferInternet - kursy e- learningowe dla uczniów, nauczycieli, rodziców i profesjonalistów.

Sieciaki.pl -  kurs e-learningowy pt. " Wykonaj misje, zostań Sieciakiem!

Raporty:

Fomo. Polacy a lęk przed odłączeniem

Nastolatki 3.0

Bezpieczeństwo dzieci online

Rodzice i dzieci wobec zagrożeń dzieci w Internecie

Prywatność w sieci 2016/2017
Cybernauci - kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci "

Nastolatki wobec Internetu

Patotreści w internecie

Problematyczne używanie internetu przez młodzież

Przeciwdziałanie e-uzależnieniu dzieci i młodzieży

Raport o zagrożeniach bezpieczeństwa i rozwoju dzieci w Polsce

Rodzice "Nastolatków 3.0"

Sharenting i wizerunek dziecka w sieci

Sexting i nagie zdjęcia

Szkodliwe treści w internecie. Nie akceptuję, reaguję.

Cyberprzemoc włącz blokadę na nękanie

Pozytywny internet i jego młodzi twórcy

Zestawienie bibliograficzne:

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w interencie. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznościowych.